Porady od El Rond

Czym jest Detoks

Organizm człowieka jest codziennie narażony na pochłanianie licznych toksyn, które trafiają do ustroju w trakcie jedzenia lub oddychania. Co jakiś czas warto poddać się kuracji detoksykującej, która oprócz oczyszczenia wzmocni organizm i podniesie jego odporność.
W trakcie kuracji usuwającej toksyny z organizmu warto skorzystać z suplementów diety, które rozpoczną detoksykację już na poziomie komórkowym. Detoksykanty  pozbywają się nagromadzonych w ustroju, zatruwających go substancji, które mogą prowadzić do poważnych chorób, ogólnego osłabienia oraz obniżenia kondycji fizycznej i umysłowej. Suplementy tego typu stymulują oraz regulują procesy metaboliczne, oczyszczają wszystkie organy. Często mają też działanie odchudzające, gdyż redukują ilość wody podskórnej oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj są to preparaty oparte na naturalnych składnikach, np.: ziołach, które mają działanie moczopędne, żółciopędne i odtruwające.
Suplementacja substancjami detoksykującymi jest bardzo ważna dla osób narażonych na duży wysiłek fizyczny, np.: dla sportowców, gdyż pozwala na naturalne wzmocnienie organizmu i osiąganie lepszych efektów wysiłkowych.