Porady od El Rond

Czekolada i jej walory

Czekolada jest bardzo smacznym rodzajem przekąski, a także dobrym prezentem dla bliskiej osoby. Na rynku jest wiele rodzajów czekolad, ponieważ każdy lubi inny smak. Można znaleźć zwykłe czekolady deserowe, mleczne, a także z dodatkami. Są to orzechy, kawałki owoców, rodzynki, a także pokruszone wafelki.
Można spotkać również czekolady typowo smakowe jak kokosowa, miętowa, malinowa czy wiśniowa. Najzdrowsze są czekolady gorzkie, ponieważ zawierają najwięcej kakao, a co za tym idzie magnezu. Czekoladę można również wykorzystać do dietetycznego deseru jako polewę lub też dodając do masy. Czekolada może być także w postaci napoju mlecznego, a także jako proszek, który rozpuszcza się w wodzie lub mleku.
Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to jakość produktów, a także skład jaki jest ujęty na etykiecie czekolady. Są również czekoladki małe, tak aby wystarczyło na drugie śniadanie. Są one kaloryczne, a jednocześnie pozwalają na to, aby choć na chwilę zagłuszyć głód. Jest bardzo dobra w podróży, pomiędzy ćwiczeniami, a także jako przekąska na spacerze.