Porady od El Rond

Budowanie dobrego samopoczucia

Coraz większa popularność zdrowego stylu życia jest dowodem na wzrastającą świadomość wśród ludzi. Każdy wie, że dbanie o swoje ciało i psychikę jest niezbędne do prowadzenia szczęśliwego życia. Człowiek, który wplecie w codzienność ruch zwłaszcza na świeżym powietrzu, przemyślany jadłospis, zdrowy sen, a także czas na wczucie się we własne emocje, wbuduje na stałe odporność w swoje życie.
Spacery w parku lub lesie, bieganie lub inne aktywności powodują dotlenienie organizmu, poprawiają krążenie i obniżają poziom stresu. Osoba, która spożywa warzywa, owoce i kasze dostarcza sobie mikroelementów jak również witamin C, A i E. Jedząc dania rybne zawierające kwasy omega trzy, zapobiega chorobom i poprawia wygląd.
Bardzo ważnym elementem budowania zdrowia jest codzienne zjedzenie ciepłego śniadania. Dzięki praktykowaniu tego zwyczaju, każdy zapewni sobie odpowiednio wysoki poziom energii na cały dzień. Kolejnym elementem do uzyskania cudownego nastroju jest ośmiogodzinny sen, który regeneruje i relaksuje ciało.