Porady od El Rond

Czas na batony proteinowe!

Zaletą batonów proteinowych jest fakt, że są wygodne, lekkie i zawsze można je mieć pod ręką. Czy to podczas ćwiczeń na siłowni, czy długiego joggingu po parku, wystarczy sięgnąć do kieszeni, by cieszyć się ich smakiem. To jednak nie koniec ich zalet.
Każdemu zdarza się chwila słodkiej pokusy. W takiej sytuacji batonik proteinowy z pewnością okaże się lepszą alternatywą niż czekolada czy paczka ciastek. Jest równie pyszny, za to bardziej sycący i zdrowszy. Zawiera cenne składniki, więc nie tylko przyniesie rozkosze podniebienia, ale także i korzyści dla organizmu. Niestety, baton proteinowy batonowi proteinowemu nie jest równy. Część z nich zawiera składniki bardzo zbliżone do swoich niezdrowych kuzynów. Dlatego tak ważne jest, by pochylić się nad etykietą i wybrać dla siebie produkt, który zawiera wysokojakościowe białko serwatkowe, omijać z kolei produkty zawierające sacharozę, syrop glukozowy czy tłuszcze utwardzane.
Batony proteinowe to smaczna i zdrowa przekąska, ale specjaliści podkreślają, że istnieją zdrowsze alternatywy, choćby skake’i proteinowe.