Porady od El Rond

Yoga na ból pleców i rwę kulszową

Jeśli dokucza nam ból pleców już zdiagnozowano u nas rwę kulszową to powinniśmy pamiętać o rozciąganiu naszego ciała. Tradycyjny streaching może być jednak dla nas zbyt obciążający a nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Yoga to delikatne ćwiczenia rozciągające i wzmacniające nasze ciało. Pomoże nam lepiej zrozumieć swoje ciało ale również poprawi naszą sylwetkę. Ponadto jest najlepsza jeśli mamy niewielkie dolegliwości bólowe pleców i innych części ciała. Jest bardo skuteczna w przypadku rwy kulszowej. Najważniejsze w leczeniu tej choroby jest delikatne i stopniowe  wzmacnianie mięśni brzucha oraz pleców i rozciąganie ich. Yoga świetnie się sprawdza w profilaktyce i leczeniu rwy kulszowej, musimy być jednak ostrożni i uważać na jakiego instruktora yogi trafiliśmy. Jeżeli czujemy ćwiczenia są zbyt forsujące i przypominają raczej intensywny fitness niż yoge to lepiej poszukać inne oferty.
Poza tym yogę można uprawiać samodzielnie w domu. Wystarczy dobra książka z odpowiednią instrukcją żeby bezpiecznie uprawiać yogę i czerpać z tego zdrowotne korzyści.