Porady od El Rond

Ciało jak z marzeń

Pozbawione tłuszczu i pięknie wyrzeźbione ciało jest marzeniem wielu z nas. Aby osiągnąć ten efekt, potrzebujemy nie tylko ćwiczeń fizycznych i zbilansowanej diety, ale również pomocy odpowiednio dobranych suplementów.
Budowa rzeźby ciała nie jest procesem łatwym i krótkim, jednak przy odpowiedniej samodyscyplinie można osiągnąć naprawdę imponujący efekt. Jako najlepszy sposób na budowanie dobrej masy mięśniowej specjaliści polecają cykliczne przeplatanie okresu budowania masy z okresem redukcji tkanki tłuszczowej.
Suplementacja diety jest niezwykle kluczowym elementem procesu redukcji tkanki tłuszczowej. Organizm przez cały ten czas pozostaje na ujemnym bilansie kalorii, mięśnie zostają narażone na katabolizm mięśniowy. Niezbędna staje się dodatkowa porcja witamin i składników mineralnych, które wspomogą mocno okrojoną dietę.
Aby zregenerować mięśnie niezbędne jest łatwo przyswajalne białko, suplementy anty-kataboliczne i glutamina. W okresie redukcji tkanki tłuszczowej korzystne jest także przyjmowanie reduktorów tłuszczów, które wspomagają szybsze spalanie tkanki, a także kreatyny, która doda siły. Aby wspomóc jałową dietę, warto sięgnąć także po dobry preparat multiwitaminowy.