Porady od El Rond

Kilka słów o lecytynie

Wśród wielu suplementów diety znajduje się lecytyna. Środek ten polecany jest przede wszystkim tym osobom, które chcą poprawić swoją pamięć oraz zdolność do koncentracji. Warto jednak pamiętać, że lecytyna ma o wiele szersze zastosowanie.
Lecytyna a wątroba
Lecytyna to środek, który korzystnie wpływa na pracę wątroby. Wielkim jej plusem jest fakt, że jest ona zdecydowanie tańsza od środków, które w swoim składzie zawierają sojowe fosfolipidy. Jej działanie nie jest natomiast gorsze. Lecytyna sprawia, że wątroba staje się mniej wrażliwa na działanie takich substancji, jak paracetamol, alkohol etylowy czy galaktozamina. Regularnie zażywanie lecytyny przyczynia się również do regeneracji komórek wątrobowych. Ewentualny proces stłuszczenia oraz zwłóknienia tego narządu również zostanie spowolniony w przypadku zażywania preparatów zawierających tą substancję.
Dla kogo
Nie wskazuje się obecnie jednej grupy osób, w przypadku których stosowanie lecytyny jest szczególnie zalecane. Na pewno osoby, które zdecydowały się na przyjmowanie szkodliwych sterydów anaboliczno – androgennych powinny pamiętać również o zażywaniu lecytyny. Poleca się ją również osobom, których celem jest zbudowanie potężnej masy mięśniowej.