Porady od El Rond

Batony proteinowe – przekąska prosto z kieszeni

Intensywny trening na siłowni, lub lekka przebieżka po parku, – nagły spadek energii może przytrafić się w każdej sytuacji. Po co sięgnąć w takiej sytuacji, aby jak najszybciej dać organizmowi zastrzyk potrzebnej energii i dobroczynne składniki? Chociaż w takich sytuacjach kuszą nas słodycze, lepiej sięgnąć po bardziej wartościową alternatywę: batonik proteinowy.
Batony proteinowe zostały stworzone z myślą o aktywnych osobach, które chcą dostarczyć organizmowi cenne składniki odżywcze. Nie w każdej sytuacji można przyrządzić odżywczy shake, czy podać inne odżywki. Batony proteinowe są niewielkie i poręczne, więc można je mieć zawsze przy sobie. Dostarczają wielu cennych składników i są zdecydowanie zdrowszą alternatywą niż słodycze ze zwykłej sklepowej półki.
Oczywiście, kupując batony proteinowe, warto pochylić się nad ich składem i wybrać najlepsze. Należy unikać tych, które zawierają tłuszcze utwardzane bądź syrop glukozowy. Najlepsze są batony, które zawierają w składzie wysokojakościowe białko.