Porady od El Rond

B-complex i funkcje

B-complex to odżywki, które najczęściej zawierają witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9). Przyczyniają się one do wzrostu beztłuszczowej masy ciała, rozwoju tkanki mięśniowej, zwiększenia łaknienia oraz do poprawy parametrów siłowych.
Są doskonałym uzupełnieniem diety, ponieważ poprawiają ogólną kondycję organizmu. Wspomagają metabolizm takich substancji, jak białka, węglowodany oraz tłuszcze. Można dzięki nim zwiększyć wagę ciała, ponieważ wzmagają anaboliczne możliwości organizmu. Są więc doskonałe dla osób, które będą intensywnie trenować. Przyczyniają się do wzrostu siły, który sprawia, że zmęczenie odczuwane jest dużo później. Pozwala to na wydłużenie treningu, a tym samym na zwiększenie jego efektywności.
B – complex to suplementy, których przyjmowanie zaleca się tym sportowcom, których celem jest praca nad rozwojem masy mięśniowej. Sięgać po nie mogą również ci, którzy z jakiegoś powodu nie mają apetytu. Środek jest w bardzo silny sposób stymuluje łaknienie. Jego stosowanie jest korzystne również w przypadku osób starszych, które boryakją się z zaburzeniami metabolizmu.