Porady od El Rond

Zrzucamy kilogramy po zimie

Zima to specyficzny czas, podczas którego nasz organizm zapada w swojego rodzaju hibernację. Nasz metabolizm zwalnia, a żeby spalić zalegający tłuszcz, musimy się napracować bardzo wiele. Wzrost wagi zimą jest naturalny, a początek wiosny to idealny moment, aby pozbyć się zbędnego balastu.
Początek wiosny to dobry czas oczyszczającą dietę warzywną. W sklepie znajdziemy coraz więcej zdrowych, polskich warzyw. Ponadto ciepłe temperatury na zewnątrz umożliwiają jogging, jazdę na rowerze i uprawianie innych aktywności fizycznych. Pamiętajmy jednak, że aby efektywnie zrzucić warstwę tłuszczu, musimy robić znacznie więcej niż podczas normalnego funkcjonowania. Osoby o wolnej przemianie materii ponadto powinny pomyśleć o odpowiedniej diecie i odpowiednio ułożonym planie treningowym.
Wsparcie w odchudzaniu mogą stanowić naturalne suplementy diety, takie jak L-karnityna, ocet jabłkowy, zielona kawa i herbata. Pozytywny wpływ na odchudzanie poprzez właściwości termogenezy ma także kofeina w różnych formach.