Porady od El Rond

Znaczenie żywienia

Wciąż tak niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym aspektem naszego życia jest sposób odżywiania się. Często zapominamy o tym na co dzień i zjadamy śmieciowe jedzenie, skazując się tym samym na szereg różnych dolegliwości i problemów ze zdrowiem.
Nasze ciało składa się bowiem z tego, co zjadamy. Z pokarmu czerpie również odporność na różnego rodzaju choroby. Warto więc zadbać o to, aby każdy posiłek dostarczał mu tego, co najlepsze, czyli witamin i mikroelementów. Szczególnie powinni o tym pamiętać rodzice małych dzieci, które stale rosną i potrzebują najlepszych składników pokarmowych, aby funkcjonować i rozwijać się prawidłowo.
Najlepiej jest stosować dietę różnorodną i urozmaiconą. Ważne, aby znalazło się w niej dużo warzyw i owoców, ale nie wolno zapominać również o bogactwie kasz, mięsach, nabiale, czy produktach zbożowych.
Warto kupować produkty pochodzące z upraw ekologicznych i opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Mamy wtedy bezwzględną pewność, że podajemy sobie i swojej rodzinie najlepsze produkty z możliwych.