Porady od El Rond

Wprowadzanie nowych elementów

Rozwój sportowca może odbywać się pod okiem trenera lub też całkowicie bez jakiegokolwiek nadzoru. W tej drugiej sytuacji trudno liczyć na realne osiągnięcia w sporcie, zwłaszcza na wyższym zawodowym poziomie, gdzie najmniejsze detale przesądzają o miejscu rankingowym. Zawodowi sportowcy rzadko pozostają więc bez opieki trenera czy chociażby konsultanta, a przeważnie liczyć mogą na bardzo szeroką kadrę i zaplecze.
Tylko z pomogą fizjoterapeutów, dietetyków, statystyków i opiekunów od indywidualnego przygotowania, można dzisiaj odnosić sukcesy na najwyższym poziomie. W przygotowaniu sportowca przestało odgrywać znaczenie tylko i wyłącznie suche trenowanie na bieżni czy siłowni.
Coraz ważniejsze staje się wykorzystanie przewagi technologicznej w sprzęcie czy odzieży, zastosowanie nowych technik regeneracji jak chociażby kapsuły przyspieszające regenerację podczas snu. Nowoczesne tunele aerodynamiczne i dziesiątki komputerów analizujących każdy milimetr kwadratowy ciała sportowca podczas wysiłku, to także jeden z elementów nieodłączonych we współczesnym zawodowym sporcie.