Porady od El Rond

Ważna obecność białek

Osoby, które udają się na siłownię pragną zazwyczaj pięknie wyrzeźbić swoje mięśnie. Ćwiczą intensywnie, zapominając, że bez dodatkowej suplementacji białka efektów długo nie będzie widać.
Wśród odżywek białkowych na uwagę zasługują przede wszystkim te, które produkuje się z serwatki. Jest to płyn, które powstaje po produkcji sera. Nie spotkamy w sklepach serwatki w stanie płynnym. Charakteryzuje się ona bowiem bardzo silnym, nieprzyjemnym aromatem oraz smakiem, który mało komu przypadnie do gustu. Zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po koncentraty białka serwatkowego, które należy rozpuścić w mleku lub wodzie.
Wielkim plusem białka serwatkowego jest to, że nie zawiera ono tłuszczu. Dzięki temu można bez obaw zażywać nawet jego spore ilości. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że serwatka jest nieocenionym źródłem wapnia. Z tego powodu zaleca się ją nie tylko osobom ćwiczącym, ale również kobietom wchodzącym w okres menopauzy oraz spodziewającym się dziecka. Te dwa okresy kobiecego życia to bowiem czas zwiększonego zapotrzebowania na wapń.