Porady od El Rond

Układanie swojego jadłospisu

Ułożenie jadłospisu ma wiele pozytywnych cech. Daje pogląd na to, co się zjada w ciągu tygodnia, aby wiedzieć jak to zmienić. Może to być potrzebne podczas zmiany diety, a także wtedy kiedy osoba staje się bardziej aktywna sportowo. Dietetycy również zajmują się układaniem diety, dlatego można się do nich z tym zwrócić, jeśli samodzielne układanie niezbyt wychodzi.
Należy łączyć ze sobą takie produkty, aby ująć wszystkie składniki odżywcze a jednocześnie, by nie jadać wciąż tego samego. Dieta powinna być urozmaicona, kolorowa, a do tego bardzo smaczna. Można posiłkować się przepisami z Internetu, jak również pomysłami przyjaciół i znajomych.
Aby faktycznie stosować nowy jadłospis, należy powiesić go na lodówce dopisując przy okazji wartość kaloryczną. Jest to dobra motywacja do zmian dietetycznych, szczególnie dla osób z problemami zdrowotnymi czy z nadwagą. Po jakimś czasie okazuje się że układanie jadłospisu jest bardzo przyjemne, a do tego organizm może spróbować zupełnie czegoś nowego.