Porady od El Rond

Śniadanie jest najważniejsze

Śniadanie to posiłek, którego nie możemy przeoczyć w pędzie codziennego życia. Przed wyjściem z domu nie zapominaj o porannej dawce energii. Dorośli, którzy rozpoczynają wcześnie pracę, powinni je spożyć najpóźniej między 00 a 00.
Z badań wynika, że zarówno dzieci jak i dorośli nie jedzą śniadań, Wynika to najczęściej z pośpiechu, lenistwa, nerwowości. Niektórzy nie jedzą śniadań, ponieważ jeszcze wieczorem poprzedniego dnia zjadają obfity posiłek. To nie wpływa pozytywnie na poranny apetyt i jest złym nawykiem. Słodkie produkty tylko utajają prawdziwy głód i nie dostarczają wartości odżywczych.
Podstawą śniadania jest pieczywo, najlepiej ciemne z dużą ilością ziaren – wpływa to pozytywnie na pracę przewodu pokarmowego. Dostarcza witaminy z grupy B, błonnik pokarmowy, cynk i magnez. W posiłku śniadaniowym powinno znaleźć się również pełnowartościowe białko. Dlatego sięgnijmy po ser biały lub żółty, jogurt, kefir albo chudą wędlinę. Niezbędnym śniadaniowym dodatkiem są warzywa i owoce. Można dodać je do kanapek lub zrobić sałatkę. Owoc idealnie sprawdza się jako element drugiego śniadania.