Porady od El Rond

ROZWIĄZANIE NA BÓL STAWÓW

Osoby starsze oraz intensywnie trenujące muszą borykać się z problemem bolących, przeciążonych stawów. Ból nie zagraża życiu, jednakże zdecydowanie je utrudnia – sprawia, że nawet spacery w słoneczne dni stają się udręką.
Jeżeli bolą Cię stawy to najlepszym rozwiązaniem jest glukozamina. To substancja, którą pobiera się z ciał skorupiaków. Dzięki niej można w dużej mierze odbudować zniszczoną tkankę chrząstki stawowej.
Wątpliwości
Przez jakiś czas ludzie zastanawiali się, czy glukozamina w rzeczywistości pomaga. Niektórzy byli bardzo sceptyczni – z badań wynikło jednak, że wielu pacjentów raz na zawsze pozbyło się uciążliwego bólu.
Przyczyny
Czemu stawy w ogóle bolą? Dzieje się tak z powodu stale zmniejszającej się ilości mazi chrząstki. Glukozamina ma zdolność do przywracania odpowiedniej części tej mazi, a głównie przyczynia się do tego siarczan glukozaminy.
Pamiętaj, by nie leczyć się na własną rękę, a zasięgnąć porady lekarskiej. Czasem przyczyny bólu są zupełnie inne, niż mógłbyś przypuszczać (na przykład choroby tarczycy) a wówczas absolutnie nie powinieneś używać glukozaminy.