Porady od El Rond

opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Niedobór chromu trójwartościowego może mieć wpływ na rozwój chorób układu krążenia oraz cukrzycy u osób dorosłych. Natomiast kontakt z chromem sześciowartościowym ma działanie szkodliwe dla zdrowia, gdyż jest on substancją toksyczną.
Odżywki z białkiem sojowym
Wpieranie treningów suplementacją może stanowić niemały problem dla wegetarian. Większość odżywek budujących masę i siłę posiada w swoim składzie substancje pochodzenia zwierzęcego, co nie pozwala na korzystanie z ich właściwości sporej grupie ludzi. Producenci odżywek wychodzą tym wymaganiom naprzeciw, oferując odżywki oparte na białkach roślinnych.
Sporty siłowe oraz tworzenie muskulatury nie mogą obejść się bez uzupełnienia diety o białka, które budują mięśnie. Nawet długotrwałe treningi mogą nie przynosić pożądanych rezultatów, jeżeli nie dostarczymy organizmowi budulca tkanki mięśniowej. Osoby, które nie uznają preparatów ze składnikami pochodzenia zwierzęcego, mogą z powodzeniem stosować białka sojowe. Są to pełnowartościowe odżywki, które wspomagają budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Poza tym suplementy zawierające białko sojowe wspierają proces odchudzania, zabezpieczając skórę przed wiotczeniem oraz zmniejszają poziom cholesterolu LDL („złego”) i trójglicerydów we krwi.
Zastosowanie białka sojowego w suplementacji okołotrenigowej przynosi wiele wymiernych korzyści, dlatego warto uzupełnić o nie dietę w trakcie budowania masy mięśniowej.