Porady od El Rond

O argininie słów kilka

Arginina to ostatnio popularny suplement wśród kulturystów pracujących w szczególności nad tkanką mięśniową. To rodzaj aminokwasu, stanowiący istotny budulec organizmu człowieka.
Arginina jest czasami zaliczana do boosterów azotowych. Działa bowiem w sposób zwiększający ilość tlenku azotu we krwi. Aminokwas ten kreując tlenek azotu, doprowadza do zwiększenia przepływu naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – efektywności substancji zawartych w odżywkach. Składniki odżywcze za pomocą tlenku azotu skutecznie docierają do mięśni, a efekty treningu są niemal widoczne gołym okiem.
Kolejnym efektem działalnością argininy w naszym organizmie jest oddziaływanie na stężenie hormonu wzrostu. Hormon ten, zwany inaczej somatropiną, jest odpowiedzialny za przyrost masy mięśniowej, a co za tym idzie – masy ciała. Inteligentna suplementacja argininą może zatem wpłynąć na ciało kulturysty dwojako – zwiększyć efektywność treningu oraz skrócić czas przyrostu mięśni. Najczęstsza postać argininy to tzw. L-arginina w formie kapsułek, bądź proszku, wzbogacona o inne substancje odżywcze, wpływające na skuteczność ćwiczeń.