Porady od El Rond

Koenzym Q10 i jego rola

Wśród suplementów diety, które charakteryzują się niezwykle szerokim spektrum działania znajduje się koenzym Q Jest to antyoksydant, dzięki któremu można zwiększyć swoją odporność, a także wydłużyć młodość poprzez poprawienie witalności i urody, zwiększenie energii, zgubienie kilku zbędnych kilogramów.
Brak koenzymu Q10 sprawia, że normalna praca organizmu staje się niemożliwa. Należy więc zadbać o to, aby nie zabrakło go w naszej diecie. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele suplementów, które w przypadku koenzymu Q10 mają postać tabletek.
Koenzym Q10 sprawdza się też, jako cudowny środek zwalczający problemy związane z chorobami niedokrwienia serca, jak również skutecznie reguluje ciśnienie krwi. Ze względu zaś na to, iż spowalnia procesy procesy starzenia, mogą po niego sięgnąć również osoby z chorobą Parkinsona. Koenzym Q10 sprawia bowiem, że poprawie ulega funkcjonowanie mitochondriów w komórkach.
Suplement ten okazuje się skutecznie chronić nasze żeby i dziąsła. Jego zażywanie zaleca się wszystkim tym, którzy borykają się z problemem paradontozy.