Porady od El Rond

BIOTYNA NA ZAPALENIA SKÓRY

Biotyna zabezpiecza naszą skórę przed różnymi chorobami. Ma ona duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania tkanek w całym naszym organizmie.
Biotyna to substancja o charakterze bardzo niestabilnym. Ulega ona dużym zmianom pod wpływem różnych czynników, takich jak temperatura, promieniowanie, woda, tlen oraz związki zasadowe. W biotynie znajduje się niewielka ilość siarki.
Rola
Biotyna nie tylko reguluje metabolizm białek i tłuszczy, ale także uczestniczy w przemianach aminokwasów oraz cukrów, wpływa również na wygląd i kondycję skóry czy włosów.
Dodatkowo
Biotynę można kupić w wielu aptekach w formie suplementu diety. Kiedy jest sucha to wykazuje się duża trwałością – dopiero w środowisku kwaśnym może stracić aktywność biologiczną.
Przyjmowanie biotyny jest bardzo korzystne dla naszej urody. Jeżeli masz słabe i wypadające włosy bądź rozdwajające się paznokcie, to na pewno Ci ona pomoże. Suplementacja musi być jednak długa i regularna, należy przyjmować biotynę przez co najmniej 6 miesięcy, by w pełni odbudowała się płytka paznokcia.