Porady od El Rond

Kilka słów o cynku

Pierwiastkiem, który w istotny sposób wpływa na naszą urodę jest cynk. To właśnie on sprawia, że nasza cera ma ładny i promienny wygląd. Jego rola w organizmie jest jednak zdecydowanie szersza.
Działanie cynku
Cynk chroni nas przed powstawaniem trądziku, ale również wpływa na kondycję umysłową. Osoby, które dbają o to, aby w ich diecie nie zabrakło tego pierwiastka funkcjonują na lepszym poziomie intelektualnym. Nie borykają się z problemami z pamięcią czy koncentracją. W przypadku kobiet cynk wpływa na płodność. Odpowiada również za regularny cykl miesiączkowy.
Objawy niedoboru
Pierwszym sygnałem, że w naszym organizmie brakuje cynku są niedoskonałości pojawiające się na twarzy: pryszcze, zaskórniki. Następnie pogarsza się kondycja włosów oraz paznokci. W ustach pojawia się bardzo nieprzyjemna suchość. Męczyć mogą nas również częste infekcje oraz trudności z pamięcią.
Jaki suplementy?
Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na glukonian. Takie preparat zagwarantuje nam najlepszą wchłanialność pierwiastka. Do wyboru mamy również produkty, które zawierają w swoim składzie octan lub cytrynian cynku.