Porady od El Rond

Jak uzupełnić luki w diecie?

Zbilansowana dieta jest podstawą zdrowego żywienia i trybu życia. Jest urozmaicona i bogata w wysokowartościowe produkty, dzięki czemu pozwala dostarczyć organizmowi wszystko to, czego potrzebuje, by sprawnie funkcjonować. W wyniku źle dobranej diety lub eliminacji niektórych produktów może dojść do poważnych luk w żywieniu, a to z kolei może skutkować problemami zdrowotnymi.
Witaminy i składniki mineralne są nieodłącznym elementem naszego żywienia i nie można z nich rezygnować. Jeśli nie dostarczamy ich odpowiedniej dawki, dochodzi do niedoborów. Ponieważ każdy składnik pełni w ciele człowieka ważną funkcję, dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu naszych układów, a w rezultacie do licznych schorzeń.
Kiedy dieta nie dostarcza nam wszystkich cennych składników, właściwym rozwiązaniem może okazać się sięgniecie po odpowiedni suplement. Za pomocą tabletek, kropli czy płynów możemy dostarczyć organizmowi witaminy, mikro i makroelementy i tym samym zapobiegać niedoborom. Z pewnością przyniesie do korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.