Porady od El Rond

Jak oczyścić organizm

Wysoko przetworzona żywność, leki i konserwanty – to substancje toksyczne dla organizmu. Warto od czasu do czasu zafundować organizmowi kurację oczyszczającą. W tym celu możemy wykorzystać słodkowodne algi o nazwie chlorella.
Chlorella pomoże nam oczyścić organizm z metali ciężkich, których źródłem może być żywność. Algi dostępne są w postaci tabletek, zalecana dzienna dawka tych tabletek to dwadzieścia sztuk. Kurację rozpoczynamy jednak od mniejszej ilości, stopniowo ją zwiększając. Innym środkiem o skutecznym działaniu oczyszczającym są ziarna amarantusa. Są one w stanie usunąć trafiające do organizmu z warzywami i owocami pestycydy.
Ziarnem amarantusa możemy zastąpić część pszennej mąki, którą na co dzień używamy w kuchni, można też je zmielić i dodawać do mlecznych napojów lub płatków śniadaniowych. Ostatnia propozycja to rosnący na pustyni nopal, który nie tylko oczyszcza organizm, ale także obniża cholesterol i reguluje poziom cukru we krwi. Nopal dostępny jest w sklepach internetowych.