Porady od El Rond

Działania niepożądane

Stosowanie sterydów może przełożyć się na problemy z krzepnięciem krwi, kołatanie serca, impotencję, powracającego bólu głowy. Ich nadmiar wywołuje ponadto agresję.
Sposób na sukces
Małymi krokami zawsze dojdzie się do celu. Jeśli pragniemy zyskać imponującą muskulaturę i wyrzeźbić sylwetkę, musimy pracować długo i ciężko.
Systematyczność
Jeśli bywamy na siłowni raz na jakiś czas, z pewnością nie zbudujemy mięśni. Ważna jest tutaj systematyczność treningów. Ponadto stawiamy na dietę, która pomoże nam osiągnąć cel. Nie możemy liczyć na szybki efekt, ponieważ dieta nie działa nagle. Jeśli potrzebujemy dobrej rady w kwestii odżywiania lub treningów, możemy poprosić o nią trenera personalnego. Dzisiaj zatrudnia go niemal każda siłownia.
Odżywki dla sportowców
Suplementy stanowią uzupełnienie diety i pomoc w uzyskaniu efektów treningów. Nie zastąpią nam jednak odpowiednich posiłków i intensywnego wysiłku. Suplementy dobierajmy adekwatnie do celu, jaki mamy zamiar osiągnąć. Nie powinniśmy przesadzać z ich ilością. Aby dały efekt i były bezpieczne dla organizmu, muszą być stosowane z umiarem i według zaleceń. Ponadto warto pamiętać, że odżywka nie połączona z treningiem nie da rezultatów.