Porady od El Rond

Czym są Boostery azotowe i dla kogo

Boostery azotowe są suplementami zaliczanymi do rodzaju wspomagaczy przedtreningowych. Zawierają w swoim składzie argininę, która wykazuje różne tempo wchłaniania.
Boostery azotowe stosowane jako suplementy diety zwiększają zdolności układu krwionośnego, transportującego tlen w miejsca pracujących mięśni. Wpływa więc na siłę i „pompę mięśniową”. Dobrym rozwiązaniem, które podtrzymuje wysoki poziom przyrostu masy mięśniowej, jest stosowanie tych suplementów w cyklu zamiennym. Jednak jeżeli chcemy osiągnąć kolosalne efekty, najlepiej jest je połączyć w jednej sesji treningowej. Takie ćwiczenia zapewniają szybsze rezultaty już z tygodnia na tydzień.
Booster to środek silnie pobudzający, który nie zawiera cukru. Preparat działa również atykatabolicznie oraz anabolicznie. Poprawia regenerację mięśni, zwiększa ich siłę i wytrzymałość podczas wzmożonego wysiłku. Boostery azotowe rozszerzają naczynia krwionośne, więc wrażenie „napompowanych mięśni” utrzymuje się przez długo czas.
Organizm po dłuższym okresie przyzwyczaja się jednak do ich działania. Dlatego powinno się je stosować nie dłużej niż dwa miesiące. Po tym czasie należy zrobić przerwę. Mogą być jednak stosowane tylko kilka razy w ciągu roku.