Porady od El Rond

Czym jest Spirulina

Spirulina to mikroskopijne algi, które znane są z wyjątkowych właściwości odżywczych, korzystnie wpływających na nasze zdrowie. Obecnie nazwą tą określa się suplementy diety, które w swoim składzie posiadają biomasę sinic.
Naturalna spirulina zawiera 60 – 70% białka, 8 egzogennych i 10 endogennych aminokwasów, wysoki poziom kwasu GLA, beta-karoten, kwas linolowy i arachidonowy, witaminę B12, żelazo, fosfor i kwasy nukleinowe: DNA oraz RNA. Suplementy diety dobrej jakości mają skład zbliżony do naturalnej spiruliny. Jednak na rynku istnieje sporo odpowiedników, które zawierają wiele dodatków chemicznych, które niezbyt korzystnie wpływają na organizm, dlatego przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze składem preparatu.
Spirulina jest szczególnie polecana sportowcom, osobom aktywnym fizycznie oraz osłabionym. Wspaniale wzmacnia organizm, uzupełnia dietę w łatwo przyswajalne białko, witaminy i minerały, co przy dużym wysiłku fizycznym ma duże znaczenie. Zwiększa również zapasy energetyczne, dzięki czemu poprawia siłę i wytrzymałość mięśni. Dodatkowo spirulina ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn oraz poprawiające przemianę materii.