Porady od El Rond

Czym jest licznik BMI

Licznik BMI stosowany jest w dietetyce, a także w słownictwie typowo sportowej i fitness. Jest to rodzaj wskaźnika, który jako pierwszy pokazuje, czy dana osoba ma już nadwagę czy też nie. Może pokazywać również niedowagę, co może łączyć się z anemią, dlatego w bardzo szybki sposób można to wykryć.
Wystarczy policzyć odpowiednio masę ciała do wzrostu i obliczyć wskaźnik proponowany z danymi przedstawianymi ogólnie. Jest to bardzo dobre narzędzie, ponieważ zanim wykona się szereg badań, już wiadomo czy ktoś ma problemy zdrowotne czy jeszcze nie. Policzyć BMI można u siebie szybko ponieważ wszelkie informacje na ten temat są nawet w Internecie. Kiedy osoba udaje się do dietetyka to ten również może to zrobić.
Wystarczy podać swój wzrost, wagę i według specjalnego działania matematycznego wychodzi wynik. Jego limity pokazują zarówno niedowagę, normę jak i nadwagę. Od niego zależy kolejna forma pomocy, jak również konsultacja dietetyczna. Poradniki medyczne i zdrowotne również mają informacje na ten temat, aby każdy wyliczył dla siebie.