Porady od El Rond

Czym jest Agmatyna

Siarczan agmatyny występuje w połączeniu z argininą oraz cytruliną i jest jednym z podstawowych składników boosterów pompujących (NO2), stacków kreatynowych oraz preparatów przdtreningowych. Znajduje on szerokie zastosowanie wśród osób aktywnych fizycznie.
Agmatyna powstaje w przemianach argininy w mózgu, jelicie cienkim, wątrobie, nerkach oraz nadnerczach. Badania wykazują, że ma ona działanie antydepresyjne, przeciwlękowe oraz przeciwdrgawkowe. Wpływa również na zwiększenie produkcji tlenku azotu, dzięki czemu zmniejsza się opór naczyniowy oraz ciśnienie tętnicze, a zwiększa się efekt tzw. pompy mięśniowej.
Siarczan agmatyny przyczynia się do rozwoju tkanki mięśniowej oraz rozbudowy muskulatury. Jednak przeprowadzone do tej pory badania nie wykazują w jak dużym stopniu i na ile te efekty są znaczące. Nie ma też dokładnych danych na temat, czy działanie agmatyny jest uzależnione od innych czynników.
Działanie siarczanu agmatyny nie jest do końca zbadane. Przypuszcza się, że ma on również właściwości odchudzające, ale nie jest to fakt potwierdzony naukowo. Jednak osoby dbające o zdrowie i sylwetkę zapewniają o pozytywnym wpływie na organizm suplementów z agmatyną.