Porady od El Rond

Cynk – co powoduje

Każda kobieta powinna zadbać o to, aby w w jej diecie nie zabrakło cynku. Jest to bowiem jeden z tych pierwiastków, które wpływają na kobiecą urodę. To cynk sprawia, że cera jest świetlista, pozbawiona trądziku, zdrowa. Kiedy zaczyna go brakować, od razu widać to na naszej twarzy.
Gdzie znajdziemy cynk?
Cynk obecny jest w szeregu suplementów diety, które możemy zakupić w aptece. Najlepiej przyswajalną formą cynku jest glukonian. Bardzo często cynk dodawany jest do preparatów multiwitaminowych. Należy jednak pamiętać, że nie są one najlepszym wyborem. Niektóre składniki wchodzą bowiem ze sobą w interakcje, czego efektem jest zmniejszona ich wchłanialność przez organizm. Cynk obecny jest również w wielu produktach. Znajdziemy go między innymi w grochu oraz wątróbce. Za ogromne źródło cynku uważane są owoce morza, a także drożdże piwne.
Jak objawia się niedobór?
Pierwszym sygnałem, że nasze ciało domaga się cynku są problemy ze stanem skóry. Pojawiają się na niej brzydkie zmiany trądzikowe, które nie znikają po zastosowaniu miejscowych środków. Brak cynku odbija się również na kondycji włosów i paznokci.