Porady od El Rond

Chyba to wystarczająca ilość powodów, aby pić wodę.

Olej cud, czyli olej lniany i jego właściwości
Oleje posiadają cudowne właściwości odżywcze. Można je stosować wewnętrznie, jak i zewnętrznie np. na włosy czy skórę. Dzisiaj pod lupę bierzemy olej lniany.
Może na początek coś nieszablonowego. Jaki jest smak oleju lnianego? Właściwie trochę cierpki, trochę neutralny, odrobię gorzkawy. Można śmiało powiedzieć, że jego smak jest raczej wytrawny. W zapachu w pewnym stopniu przypomina tran.
Olej lniany to olej, który uzyskuje się poprzez tłoczenie na zimno. Tego rodzaju oleje są niezastąpionym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) omega-3 i omega- Jeśli chodzi o zawartość tych kwasów olej lniany pełni funkcję króla olei. Warto dbać o spożywanie odpowiedniej ilość tych kwasów, ponieważ zapobiegają one powstawaniu nowotworów. Reasumując – olej lniany sprawdzi się idealnie przy uzupełnieniu niedoborów kwasów omega-
Tak więc śmiało – pijmy, wcierajmy w skórę. Niedroga i wspaniała alternatywa dla drogich i czasami zupełnie nieskutecznych drogeryjnych kremów czy olejków to właśnie olej lniany.