Porady od El Rond

Cenne dla organizmu pierwiastki

Nasze ciało nie będzie w stanie dobrze funkcjonować, jeśli nie zadbamy o to, aby nie zabrakło w nim cennych pierwiastków. Jest ich tak dużo, że omówienie wszystkich byłoby niemożliwe. Skoncentrujmy się więc na tych, które uznać można za najważniejsze.
Magnez
Jeżeli go zabraknie, nasz układ nerwowy zacznie dawać nam wyraźnie sygnały. Pojawią się skurcze mięśni, a także bardzo nieprzyjemne drganie powieki. Typowe jest również uczucie zmęczenia. Osoby, u których stwierdzono niedobór magnezu borykają się także z wahaniami nastroju. Sprawia to, że stają się niezwykle trudne we współżyciu z innymi.
Ten cenny pierwiastek ma istotny wpływ na to, czy tarczyca znajdująca się w naszym ciele działa w sposób prawidłowy. Jeżeli zaczyna go brakować, pojawia się nadczynność tarczycy. W takiej sytuacji nie wystarczą już same suplementy – niezbędne okazuje się być podawanie hormonów, które unormują pracę tego narządu. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy suplementów, które uzupełnią niedobór tego pierwiastka.