Porady od El Rond

Tribulus – skuteczna inwestycja w siłę

Tribulus Terrestris to naturalny preparat ziołowy, pobudzający wydzielanie hormonów męskich. Jak działa i czy na pewno jego oddziaływanie jest bezpieczne?
Tribulus jest stosowany od wielu lat, a odkryto go na Dalekim Wschodzie. Porównując skład tribulusa i jego właściwości do np. żeń-szenia, którego dedykowane działanie jest podobne – tribulus stanowi niemal medyczny preparat o popartych właściwościach. Zawiera m. in. saponinę, działającą pobudzająco na ośrodek wytwarzający testosteron oraz polifenole i indole, które hamują działanie androgenne (a więc produkcję hormonów żeńskich). Tribulus wpływa na produkcję testosteronu, a jego większa ilość doprowadza do szeregu zmian w męskim organizmie. To przede wszystkim wzrost siły, rozrost tkanki mięśniowej, większa wytrzymałość i energia, a także popęd seksualny, który jest ubocznym, ale chyba nie do końca niechcianym efektem stosowania tego preparatu.
W sklepach z suplementami tribulus najczęściej spotykany jest w dwóch formułach – saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu, bądź dobrze przyswajalnych kapsułkach.