Porady od El Rond

Nie zapominaj o chromie

Przez długie lata naukowcy badali chrom, starając się ustalić, jaki wpływ ma ten minerał na organizm człowieka. Obecnie wiemy już, że pełni on dość kluczową rolę: między innymi dba o właściwy poziom cukru we krwi.
Udowodniono, że chrom usprawnia przenikanie glukozy do tkanek, gdzie ulegają one przekształceniu w energię potrzebną nam do działania. Tym samym odpowiednia podaż tego minerału może pomóc w zapobieganiu rozwoju cukrzycy typu II. Chrom podwyższa także poziom dobrego cholesterolu w organizmie i korzystnie wpływa na ciśnienie. Jego działaniu przypisuje się także usprawnienie metabolizmu i wspomaganie odchudzania. Wiele osób uzupełnia ten minerał, by wspomóc stosowaną dietę.
W naturze chrom występuje w drożdżach, jabłkach, kukurydzy, wołowinie, udkach kurczaka czy brokułach. Stosując urozmaiconą dietę mamy pewność, że dostarczamy organizmowi tyle cennych składników, ile potrzebuje by prawidłowo funkcjonować. Do naszej dyspozycji pozostają także suplementy, skomponowane w taki sposób, że każdy bez problemu uzupełni niedobory.