Porady od El Rond

Koktajle na lato

Koktajle na lato to bardzo dobry pomysł na nowoczesne i smaczne napoje. Są one energetyzujące i jednocześnie bardzo sycące. Zrobione są na bazie mleka z owocami, jak również innymi dodatkami. Takie koktajle owocowe można zrobić samemu w domu, jak również kupić gotowe. Najlepsze są na zimno szczególnie wtedy, kiedy temperatura na dworze przekracza trzydzieści stopni.
Aby koktajl był jeszcze smaczniejszy, można wrzucić do niego całe owoce, bakalie, a także czekoladę. Dla osób które uwielbiają takie napoje, są większe gramatury. Wartość odżywcza także jest na wysokim poziomie, ponieważ zawierają mnóstwo białka, a także witamin. Ich kaloryczność jest z kolei niska, jeśli bazą jest bardzo dietetyczne mleko lub też specjalny napój mleczny.
Koktajle można dostać w sklepach ze zdrową żywnością, a także sklepikach przy klubach fitness. Polecane są osobom, które dużo ćwiczą, szczególnie na siłowni. Aby koktajle były smaczniejsze, można popijać je do deserów, przekąsek, wafli czy też innych posiłków.